Ndryshimi mes inspektimeve të "Wikipedia:Kuvendi"

Shtova Wiki Weekend Tirana
(Shtova Wiki Weekend Tirana)
__TOC__
<!-- Skruani vetëm nën këtë vizë-->
 
 
==[[Wikipedia:Artikujt që secila Wikipedia duhet t'i ketë]]==
[[m:WMDE_Technical_Wishes/AdvancedSearch|Kërkimi i Avancuar]] do të bëhet një funksion i parazgjedhur në wikin tuaj më datë 28 nëntor. Kjo ndërfaqe e re ju lejon të kryeni kërkime të specializuara në [[Special:Search|faqen e kërkimit]], edhe nëse ju nuk dini asnjë [[mw:Special:MyLanguage/Help:CirrusSearch|sintakse kërkimi]]. Kërkimi i avancuar vjen nga [[m:WMDE_Technical_Wishes|Projekti Gjerman për Dëshirat Teknike të Komunitetit]]. Është tashmë nje veçori e parazgjedhur në gjuhën gjermane, arabe, farsi dhe hungareze. Përveç kësaj, më shumë se 40.000 përdorues në të gjithë wiki-t kanë testuar versionin beta. Mendimet janë të mirëpritura në [[mw:Help talk:Extension:AdvancedSearch|faqen qëndrore të feedback-ut]].</div> [[m:User:Johanna Strodt (WMDE)|Johanna Strodt (WMDE)]] ([[m:User talk:Johanna Strodt (WMDE)|talk]]) 26 nëntor 2018 12:03 (CET)
<!-- Message sent by User:Johanna Strodt (WMDE)@metawiki using the list at https://meta.wikimedia.org/w/index.php?title=WMDE_Technical_Wishes/Technical_Wishes_News_list_2&oldid=18363910 -->
 
== Wiki Weekend Tirana 2018 ==
Wiki Weekend është një ngjarje vjetore e cila synon të mbledhë së bashku kontribuesit e rinj dhe të vjetër të Wikimedia-s Shqiptare. Edicioni i 5të i Wiki Weekend do të jetë më shumë i fokusur në tematikat e GLAM dhe Wiki in Education dhe do te zhvillohet në ambjentet e [https://wiki.openlabs.cc/faqja/Kreu Open Labs Hackerspace] në datat 8 dhe 9 dhjetor 2018. Ky aktivitet organizohet nga [https://meta.wikimedia.org/wiki/Wikimedia_Community_User_Group_Albania Wikimedia Community User Group Albania] dhe kushdo që ka dëshirë mund të bashkohet. --[[Përdoruesi:Meriboo|Meriboo]] ([[Përdoruesi diskutim:Meriboo|diskutimet]]) 4 dhjetor 2018 20:41 (CET)