Ndryshimi mes inspektimeve të "Meteori"

28 bytes added ,  1 vit më parë
v
Tregova cfare trupi eshte meteori
v (Kam zëvendësuar disa "e" në vend të ''ë"-së. Në disa raste kam përdorur edhe presjen ose përdorimin e saktë të shenjave të pikësimit.)
v (Tregova cfare trupi eshte meteori)
 
Meteorët, kur bien në atmosferën e [[Tokë]]s, nga fërkimi nëpër ajër gjatë shpejtësisë së madhe ndizen dhe digjen. Meteorët duken si [[yje]] që shkëputen nga qielli.
 
Ata janë trupa te vegjël
 
== Shiu Meteorik ==