Ndryshimi mes inspektimeve të "Meteori"

28 bytes removed ,  1 vit më parë
Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga MelisaRama123456789) dhe riktheu rishikimin 1742798 nga DanielHudhra
v (Tregova cfare trupi eshte meteori)
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga MelisaRama123456789) dhe riktheu rishikimin 1742798 nga DanielHudhra)
 
Meteorët, kur bien në atmosferën e [[Tokë]]s, nga fërkimi nëpër ajër gjatë shpejtësisë së madhe ndizen dhe digjen. Meteorët duken si [[yje]] që shkëputen nga qielli.
 
Ata janë trupa te vegjël
 
== Shiu Meteorik ==