Dallime mes rishikimeve të "Poli i Veriut"

25 bytes added ,  2 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: {{Coord|90|N|0|W|display=title}} File:Arctic Ocean.png|275px|thumb|An Një projeksion azimutal që tregon Oqeanin Arktik dhe Polin e Veriut. Harta gjithashtu tregon veriun paralel 75...)
 
v
 
 
'''Poli i Veriut''', i njohur edhe si '''Poli i Veriut Gjeorgjik''' ose '''Poli Verior Tokësor''', është përcaktuar si pika në [[Hemisfera veriore|Hemisferën Veriore]] ku [[Rrotullimi i Tokës | Boshti i Tokës së Rrotullimit]] plotëson sipërfaqen e saj.
 
[[Kategoria:Gjeografi]]