Ndryshimi mes inspektimeve të "Planeti xhuxh"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
(Rregullova gabimet drejteshkrimore)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
v
'''Planetët xhuxhi''' janë [[Ceres|Cerusi]] dhe [[Plutoni (planet)|Plutoni]]. Cerusi nuk përmendet sepse është me i vogël se Plutoni ndërsa Plutoni gjithashtu edhe te shume i vogël dhe eshte fshire edhe ai nga lista e planetëve.👽
 
[[Kategoria:Astronomi]]