Dallime mes rishikimeve të "Festivali i 49-të i Këngës në RTSH"

shtova stampa dhe permiresime te vogla
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
(shtova stampa dhe permiresime te vogla)
{{cung}}
{{pa referenca}}
 
{{Kutia Festivali i Këngës në RTSH
| FIGURA = Festivali i 49-të i Këngës në RTSH.jpg
| KËNGA FITUESE = Kënga ime
}}
'''Festivali i 49-të i Këngës në [[RTSH]]''' u zhvillua në datat [[23 dhjetor|23]], [[24 dhjetor|24]] dhe [[25 dhjetor]] [[2010]] në [[Pallati i Kongreseve (Tiranë)|Pallatin e Kongreseve]] në [[Tiranë]]. Kënga fituese ishte "Kënga ime" e kënduar nga [[Aurela Gaçe]], me kompozim të [[Shpëtim Saraçi]]t dhe tekst të [[Sokol marsit]].
 
== Referenca ==
{{reflist}}
 
{{Festivali i Këngës në RTSH}}