Dallime mes rishikimeve të "Prince George (Kolumbia Britanike)"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
vNo edit summary
| gjatësia =
}}
'''Prince George''' është një [[Lista e qyteteve në Kanada|qytet]] në [[Distrikti rajonal Fraser-Fort George]], provinca [[Kolumbia Britanike]], në [[Kanadaja|Kanada]]. Qyteti ka një sipërfaqe 316&nbsp;km² dhe popullsi 70981 banorë.<ref>{{cite web | url=http://www12.statcan.gc.ca/census-recensement/2011/dp-pd/hlt-fst/pd-pl/Table-Tableau.cfm?LANG=Eng&T=101&S=50&O=A | title=Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario) | publisher=Statistics Canada | date = 8. 2.shkurt 2012. | accessdate = 22. 10.tetor 2012.}}</ref>
 
== ReferencaReferencat ==
{{referenca}}