Dallime mes rishikimeve të "Saint-Jérôme"

11 bytes removed ,  3 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
(rregullim i sintaksës)
vNo edit summary
| gjatësia = -74
}}
'''Saint-Jérôme''' është një [[Lista e qyteteve në Kanada|qytet]] në [[Laurentides]], provinca [[Kebek]], në [[Kanada]]. Qyteti ka një sipërfaqe 89.37&nbsp;km² dhe popullsi 68456 banorë.<ref>{{cite web | url=http://www12.statcan.gc.ca/census-recensement/2011/dp-pd/hlt-fst/pd-pl/Table-Tableau.cfm?LANG=Eng&T=101&S=50&O=A | title=Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario) | publisher=Statistics Canada | date = 8. 2.shkurt 2012. | accessdate = 22. 10.tetor 2012.}}</ref>
 
== ReferencaReferencat ==
{{referenca}}