Ndryshimi mes inspektimeve të "Kolumbia Britanike"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (rregullime të tekstit duke përdorur AWB)
v
| gjatësia = -123.365556
}}
'''Kolumbia Britanike''' është një [[Provincat dhe territoret e Kanadasë|provincë]] në [[Kanada]]. Provinca ka një sipërfaqe 944735&nbsp;km² dhe popullsi 4419974 banorë.<ref>{{cite web|url=http://www12.statcan.gc.ca/census-recensement/2011/dp-pd/hlt-fst/pd-pl/Table-Tableau.cfm?LANG=Eng&T=101&S=50&O=A|title=Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)|publisher=Statistics Canada|date=8 shkurt 2012|accessdate=22 tetor 2012}}</ref> dhe është themeluar më [[20 korrik]] [[1871]]. [[Viktoria (Kolumbia Britanike)|Viktoria]] është kryeqëndra e provincës.
| url=http://www12.statcan.gc.ca/census-recensement/2011/dp-pd/hlt-fst/pd-pl/Table-Tableau.cfm?LANG=Eng&T=101&S=50&O=A
| title=Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)
| publisher=Statistics Canada
| date = 8. 2. 2012.
| accessdate = 22. 10. 2012.}}</ref> dhe është themeluar më [[20 korrik]] [[1871]]. [[Viktoria (Kolumbia Britanike)|Viktoria]] është kryeqëndra e provincës.
 
== ReferencaReferencat ==
{{referenca}}