Dallime mes rishikimeve të "Muzika"

17 bytes added ,  3 vjet më parë
rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrgvb
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 185.200.214.20) dhe riktheu rishikimin 1870484 nga Arianit)
(rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrgvb)
'''MuzikarrrrrrrrrrrbvcbvvMuzika''' është [[arti]] i shprehjes së ndjenjave dhe mendimeve me anë të tingujve. Elementet kryesore të muzikës janë [[toni]] (ku përfshihen [[melodia]] dhe [[harmonia]]), [[ritmi]] (bashkë me konceptet e afërta që janë [[tempo]], [[metri]] dhe [[artikulimi]]), [[dinamika]], si dhe kualiteti zënor.
 
== Shiko edhe... ==
Anonymous user