Ndryshimi mes inspektimeve të "Planeti xhuxh"

ska përmbledhje të redaktimeve
v
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
'''Planetët xhuxhi''' janë [[Ceres|Cerusi]] dhe [[Plutoni (planet)|Plutoni]]. Cerusi nuk përmendet sepse është me i vogël se Plutoni ndërsa Plutoni gjithashtu edhe te shume i vogël dhe eshte fshire edhe ai nga lista e planetëve.👽👽Plutoni eshte quajtur nje planet i mirefillte para disa kohesh. Sot ai eshte i perjashtuar nga planetet sepse nuk permbush disa kushte kryesore per te qene planet
 
[[Kategoria:Astronomi]]
Anonymous user