Dallime mes rishikimeve të "Mburoja e Myslimanit"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (Fongtzack zhvendosi faqen Mburoja e Muslimanit tek Mburoja e Myslimanit)
vNo edit summary
'''Mburoja e MuslimanitMyslimanit''' ([[Gjuha arabe|Arabisht]]: '''حصن المسلم''' ; ''Hishnu al-Muslim'') është ndër librat më të njohur e përmbledhur nga autori [[Seid bin Ali bin Vehf El-Kahtani]] e cila u përkthye në shumë gjuhë ndër ta edhe në gjuhën shqipe. Në të janë përfshirë [[Dhikri|dhikri]] dhe [[Duaja|lutjet]] që e ruajnë muslimanin[[mysliman]]in nga shejtanët dhe xhinët dhe e forcojnë lidhjen e tij me Allahun. Në të gjenden shumica e lutjeve që i nevojiten muslimanitmyslimanit gjatë ditës dhe natës. Lutjet në këtë libër vjen nga traditat profetike prej [[Kutub es-Sitte|librave të hadithit]].
 
==Lidhje të jashtme==
*[https://d1.islamhouse.com/data/sq/ih_books/single/sq_mburoja_muslimanit.pdf Mburoja e MuslimanitMyslimanit] në Shqip
*[https://play.google.com/store/apps/details?id=com.programi.mburoja Mburoja e MuslimanitMyslimanit] në Google Play
 
[[Kategoria:Letërsia Sunni]]
314

edits