Ndryshimi mes inspektimeve të "Wikipedia:Faqja kryesore/A e dini se/Arkiva"

U kthye versioni 1921983 i bërë nga Papa-Zhuli (diskutimet)
(U kthye versioni 1921983 i bërë nga Papa-Zhuli (diskutimet))
Etiketa: Undo
{{Wikipedia:Faqja kryesore/A e dini se/Arkiva/Vitet}}
* Se kisha katolike ne Prizeren ka afreske te dy figurave qe nuk jane shenjtore fetare...
* Se kisha katolike ne Prishtina ka nje ashensor nga ku shihet gjithe Prsihtina per 1 Euro
* Se Durresi ka muzeun me te bukur arkeologjik ne trevat shqiptare...
* Se Struga ka nje muze te mrekullueshem te natyres
* Se Korca ka muzeun me modern te ikonave ne gjithe Ballkanin
* Se Berati ka dendesine me te madhe te hoteleve familjare
* Se Gjirokastra ka ende nje muze te armeve
* Se Borshi ka kalane e Sopotit nga vjen dhe kenga: ‘Sopotare moj te ngarata,/ rrokni thika rrokni shpata...’
*
1.070

edits