Ndryshimi mes inspektimeve të "Erion Veliaj"

799 bytes removed ,  2 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
tij. [http://www.panorama.com.al/veliaj-dasma-me-kursimet-e-nenes-time-jap-doreheqjen-nese-kam-perdorur-1-qindarke-te-shtetit/]
 
==Gjuha seksiste==
Kryetari Veliaj gjatë një takimi të zhvilluar me disa protestues të “Unazës së Re”, foli në lidhje me plagosjen e efektives 24-vjeçare, Ina Nuka gjatë protestës përpara parlamentit ku u gjymtua në njërën dorë. Gjuha e përdorur nga kryetari Veliaj përmbante nota seksiste dhe misogjiniste.<ref>http://www.mapo.al/veliaj-per-efektiven-do-ndonjeri-te-martohet-me-nje-goce-pa-gishta/</ref> Ai u shpreh:
 
{{Citat2|''Po pse mo nuk është gjynah ajo vajza pa gishta? Se të gjitha burra jemi këtu, i shkojnë sytë ndonjërit prej nesh këtu që të martohet me një gocë pa gishta?! I kemi shkatëruarr jetën dhe dashtë zoti daltë me sukses, ajo që u bë u bë tani”, u shpreh Veliaj për gjendjen e Ina Nukës.''|<small> MAPO, 28 nëntor 2018.</small>}}
==Shiko dhe==
* [[Qeveria Rama]]
Anonymous user