Dallime mes rishikimeve të "Öland"

29 bytes added ,  2 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: {{Infobox vendbanim |Emri = Öland |Lloji i vëndbanimit = Provincë |Stema_figura = Öland vapen.svg...)
 
|Ora Verore = [[Ora Verore e Evropës Qendrore|CEST]] (UTC+2)
}}
'''Öland''' është ishulli i dytë më i madh dhe provinca më e vogël [[Suedia|Suedi]]. Kufizohet me [[Deti Baltik|Detin Baltik]] në lindje të [[Småland]] të cilët ndahen nga [[UraNgushtica Kalmar|urae KalmarKalmarit]].
 
==Qytetet==
|}
 
[[Kategoria:Ishuj në Suedi]]
[[Kategoria:Provincat e Suedisë]]
Anonymous user