Dallime mes rishikimeve të "Çufo TV"

216 bytes added ,  2 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: {{Infobox kanal televiziv | name = Çufo TV | logofile = Cufo TV.png | logosize = 200px | logocaption = Logoja e Çufo | logoalt = | lo...)
 
| logofile = Cufo TV.png
| logosize = 200px
| logocaption = Logoja e Çufo TV
| logoalt =
| logo2 =
}}
 
'''Çufo TV''' është një kanal televiziv (kanali vëlla i [[Bang Bang]]), pjesë e platformës Dixhitale Televizive [[DigitAlb]] në [[Shqipëri]]. Ai transmeton 24 orë filma dhe seriale të animuar për fëmijë. Filmat dhe serialet janë të gjitha të dubluara në [[Gjuha shqipe|gjuhën shqipe]].
 
Brandi i këtij kanali përfshin një derrkuc maskotë që u modelua sipas shkronjave të emrit të kanalit. Emri dhe kolona zanore e kanalit janë bazuar në filmin e famshëm të animuar ''[[Ndodhitë e Çufos]]'', i krijuar nga Kinostudioja ''[[Albfilm|Shqipëria e Re]]'' më [[1982|1982''.'']]
= Shiko edhe =
 
* [[TopMedia Mediashqiptare]]
*[[Top Media]]
* [[Top Channel]]
* [[Top Albania Radio]]
== Lidhje të jashtme ==
 
* [http://www.topalbaniaradio.com/v7/ Faqja Zyrtare e Top Albania Radio]
* Faqja Zyrtare e [[DigitAlb]] http://www.digitalb.al
* [http://top-channel.tv/ Faqja Zyrtare e [[SuperSportTop Channel]] https://www.supersport.al/
* [https://www.digitalb.al/ Faqja Zyrtare e DigitAlb]
* [https://www.supersport.al/ Faqja Zyrtare e SuperSport]
* [http://gazeta-shqip.com/lajme/ Faqja zyrtare e Gazeta Shqip]
 
*