Dallime mes rishikimeve të "2004"

195 bytes added ,  2 vjet më parë
(rregullim i sintaksës)
 
* [[18 Prill]] - themelohet klubi i futbollit [[Drini fk]]
* [[1 Maj]] - [[Çekia]], [[Estonia]], [[Hungaria]], [[Letonia]], [[Lituania]], [[Malta]], [[Polonia]], [[Qipro]], [[Sllovakia]] dhe [[Sllovenia]] i bashkohen [[Bashkimi Evropian|Bashimit Evropian]].
*[[15 Korrik]] - Nisi zyrtarisht transmetimet platforma e parë televizive dixhitale në Shqipëri. Lindi [[DigitAlb]], një ndër të parat platforma dixhitale tokësore në [[Evropa|Evropë]],
 
== [[:Kategoria:Lindje 2004|Gomure]] ==