Ndryshimi mes inspektimeve të "Planeti xhuxh"

126 bytes removed ,  1 vit më parë
v
+
v (U kthyen ndryshimet e 31.22.49.18 (diskutimet) në versionin e fundit nga Wielemir.)
Etiketa: Rollback
v (+)
{{pp}}
'''Planetët xhuxhi''' janë [[Ceres|Cerusi]] dhe [[Plutoni (planet)|Plutoni]]. Cerusi nuk përmendet sepse është me i vogël se Plutoni ndërsa Plutoni gjithashtu edhe te shume i vogël dhe eshte fshire edhe ai nga lista e planetëve.👽
'''Planetët xhuxhë''' janë [[Ceres|Cerusi]] dhe [[Plutoni (planet)|Plutoni]].
 
==Referenca==
{{reflist}}
 
[[Kategoria:Astronomi]]