Ndryshimi mes inspektimeve të "Kombëtarja gjeorgjiane e futbollit"

 
== Stadiumi ==
Boris Paichadze Dinamo Arena, i njohur më parë si Stadiumi Lenin Dinamo dhe më vonë Stadiumi Kombëtar Boris Paichadze, është një stadium në Tbilisi të Gjeorgjisë dhe stadiumi i shtëpisë në Dinamo Tbilisi, ekipi kombëtar i rugbyut të Gjeorgjisë dhe ekipi kombëtar i futbollit të Gjeorgjisë. Me një kapacitet prej 54,549, stadiumi është më i madhi në Gjeorgji. Ndërtuar në vitin 1976 nga arkitekti gjeorgjian Gia Kurdiani, Dinamo Arena u emërua Vladimir Ilyich Stadiumi Lenin Dinamo pas udhëheqësit komunist rus, por më vonë, në 1995 u riemërua në Stadiumin Kombëtar Boris Paichadze pas lojtarit të famshëm të futbollit gjeorgjian Boris Paichadze. Para ndërtimit të Boris Paichadze Dinamo Arena, stadiumi i Dinamo Tbilisit ishte Stadiumi Qendror me një kapacitet të përafërt prej 35,000 spektatorësh. Kërkesa për një stadium shumë më të madh u rrit me punën e suksesshme të Dinamo Tbilisit në mesin e viteve 1970. Pas inaugurimit të stadiumit, ajo u bë e treta më e madhe në Bashkimin Sovjetik, me një kapacitet prej 74,354 spektatorësh.
 
== Kampionet Botërore ==
65

edits