Ndryshimi mes inspektimeve të "Xhemil bej Vlora"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: '''Xhemil bej Vlora''' “Kryekatundar” ose Kryetar i Bashkisë së Vlorës nga 1909 – 1912. Ka qenë kryekatundar i Vlorës në një periudhë e cila dominohej nga admin...)
 
v
'''Xhemil [[Beu|bej]] Vlora''' “Kryekatundar”([[Vlora|Vlorë]], ose[[1878]] Kryetar- [[1936]]) ka qenë çifligar dhe kryetar i Bashkisë së Vlorës nga 1909 – 1912. Ka qenë kryekatundar i Vlorës në një periudhë e cila dominohej nga administrata turke dhe lëvizja popullore për pavarësinë nga Turqia.
 
== Biografia ==
U lind në Vlorë, i biri i Xhaferr beut i [[Vlorajt|oxhakut të Vlorajve]] dhe Nejre hanëmit të Ali bej Toptanit, e motra e [[Esad pashë Toptani|Esad pashë Toptanit]].<ref>{{Cite book|title=[[Lebenserinnerungen|Kujtime 1885-1925]]|last=Vlora|first=Eqrem bej|authorlink=Eqrem bej Vlora|publisher=IDK|year=2003|isbn=99927-780-6-7|location=Tiranë|pages=604, 609|trans-title=Lebenserinnerungen|translator=[[Afrim Koçi]]}}</ref>
 
== Referencat ==
<references />
 
{{Biografi-cung}}
3.800

edits