Ndryshimi mes inspektimeve të "Lista e sulltanëve të Perandorisë Osmane"

v (U kthyen ndryshimet e 79.171.53.108 (diskutimet) në versionin e fundit nga Oligert96.)
Etiketa: Rollback
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
* Vdiq në [[Parisi|Paris]], [[Franca|Francë]] më 23&nbsp;gusht&nbsp;1944.<ref>[[List of sultans of the Ottoman Empire#Asi92|As̜iroğlu 1992]], p. 14</ref>
|- align="left"
|}-
|[[Recep Tayyip Erdoğan]]
|-
|-
[[https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/10/Recep_Tayyip_Erdogan_2017.jpg/220px-Recep_Tayyip_Erdogan_2017.jpg]]
|14 gusht 2001
|në detyrë
|-
* President i republikës së Turqisë, i njohur për ndryshimet dhe mënyren e udhëheqjen e qeverisë.
* Lindi në Kasımpaşa, Stamboll.
* U përpoqën që ta rrëzojnë nga detyra me anë të një grusht shteti, në Ankara dhe Stamboll me 15 dhe 16 korrik 2016, por ky puç dështoi.
|- align="left"
 
== Interregnumi osman (1402–1413) ==
Anonymous user