Ndryshimi mes inspektimeve të "Valle epike"

10 bytes added ,  1 vit më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (→‎top: rregullim i sintaksës)
v
 
'''Vallet epike''' karakterizohen nga forca, burreria, trimëria, karakteri [[lufta]]rak, madheshtia, etj. Luhen kryesisht nga [[Burri|burrat]] dhe më pak nga [[Gruaja|gratë]] ose se bashku. Llojet e tyre janë : vallet luftarake (Loja me jatagan, Rrugove – [[Kosovë]] Valle dyluftimi, etj) dhe valle trimerie (Valle te Jugut, etj).
 
[[Kategoria:Valle shqiptare]]
139

edits