Ndryshimi mes inspektimeve të "Albawings"

1 byte added ,  1 vit më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Numrin e avionave)
[[File:ZA-AWA LLBG 29-07-2016a.jpg|thumb|Avioni Boeing 737-500 i Albawings]]
'''Albawings Sh.p.k''' është një kompani ajrore shqiptare e themeluar në vitin 2015 nga Gentian Kole dhe Dhimitër Tola. Albawings operon momentalisht me dytre avion , të lëshuar nga kompania ajrore Blue Panorama. Baza nga ku operon kjo kompani është [[Aeroporti Nënë Tereza]].
 
Në datë 24 [[qershor]] 2016 [[Autoriteti i Aviacionit Civil]] Shqiptar ka lëshuar Licensën e Operimit për operatorin “Albawings” sh.p.k, për autorizimin e kryerjes së shërbimeve ajrore, transport të pasagjerëve, postës ose ngarkesave për qëllime fitimi.<ref>http://www.aac.gov.al/2016/07/05/vendim-aol-albawings/</ref>
Anonymous user