Dallime mes rishikimeve të "Bardhi i Madh"

1 byte removed ,  3 vjet më parë
Ka dy shkolla: shkollën fillore e cila e mban emrin e dëshmorit të kombit "Zejnel Salihu" dhe shkolla e mesme e cila po ashtu mban emrin e një dëshmori "Hivzi Sulejmani" Si dhe Biblioteken popullore, Stacionin e Policisë, Ka Ndertesen e Bashkesisë Lokale, Ka posten dhe telekomunikacionin, ka Shtepine e Shendetit, Ka Bazenin e Hapur, Ka Qerdhen Per Femije.
 
Në këtë fshat kanë lindur shumë personalitete të njohura si p.sh i Madhi HASAN AZEM JASHANICA, AZEM JASHANICA, RAMIZ QYQALLA, AJET GERGURI, ISA BAJÇINCA që i kanë shërbyer vendit.
 
== Historia ==
Anonymous user