Dallime mes rishikimeve të "Juri Gagarini"

182 bytes removed ,  3 vjet më parë
v
U kthyen ndryshimet e 109.69.5.153 (diskutimet) në versionin e fundit nga Tschenarin.
v (U kthyen ndryshimet e 109.69.5.153 (diskutimet) në versionin e fundit nga Tschenarin.)
Etiketa: Rollback
Ai gjatë daljes nga atmosfera ndiente ndryshime në peshën e tij, dhe i dukej vetja sikur i varur për shkak të shtypjes atmosferike.Ai tregoi që gjatë udhëtimit këndoi disa këngë patriotike rusisht.
 
== Kritika ==
== Kritikat Kur Gagarini u kthye në Tokë,ai dha një intervistë për një telvizion dhe tha se ai nuk kishte parë kurrfarë 'Zoti' atje lart.Pas kësaj ai mori shumë kritika nga kisha .Pas fluturimit ==
Kur erdhi ne tokë. Ne nje intervist te dhën per nje televizion. Ai tha që nuk kishte par kurrfar zoti atje lart. Më pas gagarin more kritika te medha nga kisha.
 
== Pas fluturimit ==
Pas fluturimit, Gagarin u bë një njeri i famshëm në mbarë botën. Ai vizitoi Italin, Gjermanin, Kanadan, Brazilin, Japonin, dhe Finlandën si njeriu i parë në hapësirë. Ai vizitoi Mbretëria e Bashkuar tre muaj pas misionit të parë të tij duke vizituar qytetet e Londrës dhe Manchesterit, nga Machesteri ai ishte pritur me plot dashuri. Në vitin 1962 punoi si depudet i bashkimit sovjetik, dhe si kolonel i forcave ajrore. Më pas ai fillio ti perdor pijet alkoolike, dhe pas nje kohe gruaja e tij Valentina e zuri ne nje dhom hoteli me nje grua tjeter, dhe Yuri u hodh nga dritarja dhe morri nje te qar te madhe ne fytyr, Dhe keshtu paraqiten ndryshime fizike tek ai.