Ndryshimi mes inspektimeve të "Ludwig van Beethoven"

ska përmbledhje të redaktimeve
(U kthye versioni 1926241 i bërë nga 79.106.126.21 (diskutimet))
Etiketa: Undo
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
{{pa referenca}}
[[Skeda:Ahmed van Beethoven.jpg|thumb|200px|Ludwig van Beethoven ([[1770]] - [[1827]]); Pikturë nga Joseph Karl Stieler, [[1820]]]]
[[Skeda:Beethoven Signature.svg|thumb|200px|Firma e van Beethovenit]]
'''Ludwig van Beethoven''' ([[Shqiptimi|sqt.]] ''Ludvig van Bethovën'') u pagëzua më [[17 dhjetor]] [[1770]] në [[Bon]], [[Gjermani]] dhe vdiq më [[26 mars]] [[1827]] në [[Vjena|Vjenë]], [[Austria|Austri]]. Ishte [[kompozitor]] i Epokës Klasike Gjermane.
Anonymous user