Dallime mes rishikimeve të "Meda"

149 bytes added ,  3 vjet më parë
→‎Filmografia: Rregullova gabimet
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(→‎Filmografia: Rregullova gabimet)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
{{merge|Mehdin PergjegjajPergjeçaj}}
{{Pa referenca}}
{{Infobox muzikant
| foto =
| titulli =
| emri i vërtetë = MehedinMehdin PërgjeqajPërgjeçaj sigøyne
| lindja = {{Ditëlindja dhe mosha|15|6|1980}} {{KOS}}, Deçan
| vdekja =
| webfaqja =
}}
'''Mehedin PergjegjajPergjeçaj''' (i lindur më [[15 qershor]] [[19801979]] në [[Deçani|Deçan]]), i njohur si '''Meda''', është këngëtar shqiptarë dhe rrjedh nga nje familje nga Lumbardhi i Deqanit . Ai është këngëtari i parë shqipatë që ka thyer rekordet për shitjen e albumeve . Albumi që mori përmasa të mëdha dhe gjithashtu e bëri edhe të njohur ka qenë albumi ''"Hajde me MuPendohu"''.Ku mori shume fame me kengen Hajde me mu!
 
Mehedin Pergjegjaj jeton në Stuttgart. Babai i tij, Hasan Pergjegjaj ishte gjithashtu një muzikant i suksesshëm dhe tani është producent i një produksioni jashtë vendit. Meda është këngëtari më i kërkuar në të gjitha vendet ku ka shqiptarë , zakonisht vendet ku këndon ai janë të stërmbushura . Meda është i martuar me Luljetën dhe ka kater fëmijë.
 
Mehedin PergjegjajPergjeçaj jeton në Stuttgart. Babai i tij, Hasan Pergjegjaj ishte gjithashtu një muzikant i suksesshëm dhe tani është producent i një produksioni jashtë vendit. Meda është këngëtari më i kërkuar në të gjitha vendet ku ka shqiptarë , zakonisht vendet ku këndon ai janë të stërmbushura . Meda është i martuar me Luljetën dhe ka kater fëmijë.
1999 - Meda e Ismet Bexheti- Ku e kam shokun?(kenge patriotike)
2000 - Meda e grupi korona- Koha e ben te veten!
2001- Meda - Une te dua!
2002 - Ku Je Ti.
2003 - Biondinë.
2004 - Pendohu.
2005 - Cka Ka Zemra.
2005 - Prapë Të Dua.
2006 - Ah Dashni.
2007 - Mollë E NdaluarëNdaluar.
2008 - As Kafe , As Llafe.
2009 - Kur E Don , E Don.
Anonymous user