Dallime mes rishikimeve të "Çekosllovakia"

4 bytes removed ,  3 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
Etiketa: përpunim burimi 2017
No edit summary
Etiketa: përpunim burimi 2017
 
'''Çekosllovakia''' (''Československo'') ose '''Çeko-Sllovakia''' (''Česko-Slovensko'') është emri i ish konfederatës mes [[Republika Çeke|Republikës Çeke]] dhe [[Sllovakia|Sllovakisë]]. Shpërbërja e konfederatës u bë në mënyrë paqësore më [[1993]].
 
{{EvropaCZ-gjeo-cung}}
{{SK-gjeo-cung}}