Ndryshimi mes inspektimeve të "Cris (futbollist)"

ska përmbledhje të redaktimeve
(E re, përkthyer nga en.wiki)
 
| height = {{height|m=1.83}}
| position = [[Mbrojtësi (futboll)|Mbrojtës]]
| currentclub = [[Olympique Lyonnais|LionLyon]]
| youthyears1 = 1990–1995 | youthclubs1 = [[Sport Club Corinthians Paulista|Corinthians]]
| years1 = 1995–1999 | clubs1 = [[Sport Club Corinthians Paulista|Corinthians]] | caps1 = 44 | goals1 = 1
| years2 = 1999–2004 | clubs2 = [[Cruzeiro Esporte Clube|Cruzeiro]] | caps2 = 122 | goals2 = 13
| years3 = 2003 | clubs3 = → [[Bayer 04 Leverkusen|Bayer Leverkusen]] (loanhuazim) | caps3 = 2 | goals3 = 0
| years4 = 2004–2012 | clubs4 = [[Olympique Lyonnais|Lyon]] | caps4 = 225 | goals4 = 20
| years5 = 2012 | clubs5 = [[Galatasaray S.K. (football)|Galatasaray]] | caps5 = 10 | goals5 = 1
| years6 = 2013 | clubs6 = [[Grêmio Foot-Ball Porto Alegrense|Grêmio]] | caps6 = 3 | goals6 = 0
| years7 = 2013–2014 | clubs7 = [[Club de Regatas Vasco da Gama|Vasco da Gama]] | caps7 = 24 | goals7 = 1
| totalcaps = 430
| totalgoals = 36
| manageryears1 = 2016– | managerclubs1 = [[Olympique Lyonnais|Lyon]] (U-19)
}}
'''Cristiano Marques Gomes''' është një trajner [[Brazili|brazilian]] futbolli dhe ish futbollist,<ref>{{cite web|url=http://www.kicker.de/news/fussball/bundesliga/vereine/2010-11/29391/vereinsspieler_cris.html|title=Cris|publisher=kicker.de|accessdate=23 prill 2011}}</ref> i cili aktualisht është trajneri i ekipit nën-19 të Lyon.<ref>{{cite web|publisher=[[UEFA]]|url=http://www.uefa.com/uefayouthleague/season=2017/clubs/club=2605466/squad/index.html|title=UEFA Youth League Lyon 2016-17 squad|trans-title=UEFA Liga e të rinjëve Lyon skuadra e sezonit 2016-17|date=13 shtator 2016|accessdate=24 janar 2019}}</ref>
'''Cristiano Marques Gomes''' është një ish [[Futbolli|futbollist]] profesionist [[Brazili|brazilian]].
 
== Burime ==