Ndryshimi mes inspektimeve të "Cris (futbollist)"

ska përmbledhje të redaktimeve
| manageryears1 = 2016– | managerclubs1 = [[Olympique Lyonnais|Lyon]] (U-19)
}}
'''Cristiano Marques Gomes''' është një trajner [[Brazili|brazilian]] futbolli dhe ish futbollist,<ref>{{cite web|url=http://www.kicker.de/news/fussball/bundesliga/vereine/2010-11/29391/vereinsspieler_cris.html|title=Cris|publisher=kicker.de|accessdate=23 prill 2011}}</ref> i cili aktualisht është trajneri i ekipit nën-19 të Lyon.<ref>{{cite web|publisher=[[UEFA]]|url=http://www.uefa.com/uefayouthleague/season=2017/clubs/club=2605466/squad/index.html|title=UEFA Youth League Lyon 2016-17 squad|trans-title=UEFA Liga e të rinjëve Lyon skuadra e sezonit 2016-17|date=13 shtator 2016|accessdate=24 janar 2019}}</ref> Një [[Mbrojtësi (futboll)|mbrojtës]] gjatë karrierës si lojtar, Cris ka pasur pseudonimin "polici" për shkak të natyrës së tij autoritare në fushën e lojës dhe katër muajve përvojë në departamentin e policisë së Guarulhos.
 
== Burime Referencat==
{{reflist}}
<references />
 
[[Kategoria:Futbollistë brazilianë]]