Dallime mes rishikimeve të "Fjalori enciklopedik shqiptar (botimi i ri-2008)"

Etiketa: Ridrejtim i ri
 
#REDIRECT[[Skeda:FjaloriFjalor enciklopedik shqiptar (2008).jpg|thumb|200px]]
[[Skeda:Fjalori enciklopedik shqiptar (Botim i vitit 2008 në tre vëllime).jpg|thumb|200px]]
'''[[Fjalori enciklopedik shqiptar (botimi i ri-2008)|Fjalori]] enciklopedik shqiptar (botimi i ri-2008)''' është variani i përmirësuar i [[FESH]]. Ky botim ka dalë në tre vëllime.
 
 
== Të dhëna ==
 
Ky Fjalor Enciklopedik ka gjithsejt 800 faqe, me 25 000 zëra nga të gjitha fushat e dijës dhe të jetës, me rreth 3000 foto dhe ilustrime.Fotot e perdorura jane bardhe e zi . Aty shkruhet për personalitete, shtete, popuj, fakte, doktrina, terma, art, kulturë, shkencë, letërsi, gjeogarfi, histori, filozofi, kimi, fizikë, muzikë sport etj.
 
== Shih edhe ==
* [[Fjalor enciklopedik shqiptar (1985)]]
 
[[Kategoria:Fjalorë]]
[[Kategoria:Enciklopedi]]
[[Kategoria:Enciklopedi në gjuhën shqipe]]