Dallime mes rishikimeve të "Meda"

67 bytes added ,  3 vjet më parë
[Redaktim i kontrolluar][redaktim i pashqyrtuar]
(→‎Filmografia: Rregullova gabimet)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
{{Pa referenca}}
{{Infobox muzikant
| emri = Meda motori
| pseudonim =
| foto =
| titulli =
| emri i vërtetë = Mehdin Përgjeçaj sigøyne
| lindja = {{Ditëlindja dhe mosha|15|6|19801979}} {{KOS}}, DeçanPrishtine
| vdekja =
| vite aktiv = Qe 2001-prezentënga 1999 prezent
| prejardhja = Rrjedh nga Lumbardhi i Deçanit
| instrument =
| zhanri = Popullore
| profesioni = Këngëtar
| label =Produksioni Dukagjini dhe [[EmraCom]] (20011999-prezentë)
| bashkëpunim =
| anëtarët e tanishme =
| ish-anëtarët =
| webfaqja =
}}
'''Mehedin Pergjeçaj''' (i lindur më [[15 qershor]] [[1979]] në [[Deçani|Deçan]]), i njohur si '''Meda''', është këngëtar shqiptarë dhe rrjedh nga nje familje nga Lumbardhi i Deqanit . Ai është këngëtari i parë shqipatëshqiptarë që ka thyer rekordet për shitjen e albumeve . Albumi që mori përmasa të mëdha dhe gjithashtu e bëri edhe të njohur ka qenë albumi ''"Pendohu"''.Ku mori shume fame me kengen Hajde me mu!
MehedinMehdin Pergjeçaj jeton në Stuttgart. Babai i tij, Hasan PergjegjajPergjeçaj ishte gjithashtu një muzikant i suksesshëm dhe tani është producent i një produksioni jashtë vendit. Meda është këngëtari më i kërkuar në të gjitha vendet ku ka shqiptarë , zakonisht vendet ku këndon ai janë të stërmbushura . Meda është i martuar me Luljetën dhe ka kater fëmijë.Albumet:
 
Mehedin Pergjeçaj jeton në Stuttgart. Babai i tij, Hasan Pergjegjaj ishte gjithashtu një muzikant i suksesshëm dhe tani është producent i një produksioni jashtë vendit. Meda është këngëtari më i kërkuar në të gjitha vendet ku ka shqiptarë , zakonisht vendet ku këndon ai janë të stërmbushura . Meda është i martuar me Luljetën dhe ka kater fëmijë.
1999 - Meda e Ismet Bexheti- Ku e kam shokun?(kenge patriotike)
2000 - Meda e grupi koronaKorona- Koha e ben te veten!
2001- Meda - Une te dua!
2002 - Ku Je Ti.
2011 - Lamtumirë.
2012 - O Marak.
2013 - Për Ju.Album Live
2013 - Llokum.
2014 - Princeshë.
[[Kategoria:Këngëtarë kosovarë]]
[[Kategoria:Lindje 1979]]
[[de:MehedinMehdin Përgjegjaj]]
[[tr:Meda(şarkıcı)]]
Anonymous user