Dallime mes rishikimeve të "Kur hiqen maskat"

Pak ndreqje drejtshkrimi dhe tipografie
No edit summary
(Pak ndreqje drejtshkrimi dhe tipografie)
Filmi "Kur hiqen maskat" prodhim i vitit 1975.
 
* Regjia : [[Dhimitër Anagnosti]], Skenari : Dhimitër Anagnosti, Producent : Shqipëria e re, Muzika : [[Lionel Konomi]].
* Skenari : [[Dhimitër Anagnosti]]
* Producent : Kinostudio “Shqipëria e Re”
* Operator : [[Lionel Konomi]].
* Interpretojnë : Trupa e teatrit të Estradës së Tiranës.
 
== Përmbajtja e filmit ==
Këngët humori dhe sarkazma e estradës janë kthyer në episode të një filmi gazmor që ve në lojë veprimet burokratike të zyrtarëve ose sjelljevesjelljet e ndryshme liberale që luftoheshin në atë kohë në mënyrë të programuar.
 
== AktoretAktorët ==
* [[Skënder Sallaku]]
* [[Fiqrete Sallaku]]