Dallime mes rishikimeve të "Skënderbeu i vërtetë"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
(→‎top: rregullim i sintaksës)
vNo edit summary
[[Skeda:Skënderbeu i vërtetë.png|thumbparapamje|300px|Hagiografia per Skenderbeun]]
'''Skënderbeu i vërtetë''' libër me Autor [[Fatos Daci]]. Libri “Skënderbeu i vërtetë”, ose e thënë ndryshe e vërteta për origjinën, vendlindjen dhe datëlindjen e Skënderbeut, ka një vëllim prej 250 faqesh. Ai fillon me pjesën hyrëse, ku autori shkurtimisht paraqet figurën e madhërishme të Gjergj Kastriotit-Skënderbeut në plan kombëtar e ndërkombëtar dhe meritat e tij të jashtëzakonshme për Shqipërinë dhe Evropën...
 
[[Kategoria:Libra shqip]]
[[Kategoria:HistoriaHistoriografia e ShqipërisëSkënderbeut]]
[[Kategoria:Skënderbeu]]
236

edits