Dallime mes rishikimeve të "Skënderbeu, heroi i Shqipërisë"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
vNo edit summary
[[Skeda:Skënderbeu, heroi i Shqipërisë.JPG|thumbparapamje|200px]]
'''Skënderbeu, heroi i Shqipërisë''' me Autor; Cuk Simoni. Përkthyesi: Bardhyl Selimi. Shtëpia Botuese "SHBLSH e Re " Tiranë, 2010. Faqet e librit 154.
 
Titulli origjinal: Skanderbeg, heroo de Albanujo. - Libri sipas botimit të vitit 1929, shtypur nga Shtypshkronja Komtare në Shkodër. - Parath. nga Milosh Lukash dhe i pajisur dhe me vlerësimet e Abaz Ermenjit dhe Kadaresë
 
[[Kategoria:Libra shqip]]
[[Kategoria:SkënderbeuHistoriografia e Skënderbeut]]
236

edits