Dallime mes rishikimeve të "Tregime dhe këngë popullore për Skënderbeun"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
vNo edit summary
[[Skeda:Tregime dhe këngë popullore për Skënderbeun.jpg|thumbparapamje|200px]]
'''Tregime dhe këngë popullore për Skënderbeun''' Përgatitur nga [[Qemal Haxhihasani]]. Redaktor përgjegjës [[Zihni Sako]]. Botuar nga Instituti i Folklorit. Tiranë, 1967. Faqet e librit 288. Kopertina Pandi Mele.
 
Botohet me rastin e 500 vjetorit të vdekjes së Gjergj Kastriot Skënderbeut.
 
[[Kategoria:SkënderbeuLibra shqip]]
 
[[Kategoria:LibraHistoriografia e Skënderbeut]]
[[Kategoria:Skënderbeu]]
236

edits