Ndryshimi mes inspektimeve të "Lasgush Poradeci"

rregullova gjera
v (U kthyen ndryshimet e Bifidusboni (diskutimet) në versionin e fundit nga Reafletshqip.)
Etiketa: Rollback
(rregullova gjera)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
| foto_madhësia = 250px
| emri i vërtetë = Llazar Sotir Gusho
| ditëlindja = [[27 Dhjetor]] [[18991898]]
| ditëvdekja = [[12 Nëntor]] [[1987]]
| vendlindja =[[Pogradec]], [[Shqipëri]]
}}
 
'''Llazar Sotir Gusho,''' ([[27 dhjetor]] [[18991898]] – [[12 nëntor]] [[1987]]), i njohur sime pseudonimin Lasgush Poradeci, ishte një poet dhe shkrimtar [[shqiptar]].
 
== Jeta ==
Anonymous user