Ndryshimi mes inspektimeve të "Misllodezhda"

61 bytes added ,  1 vit më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Fshati pati 720 banorë në vitin 2002,është i përbërë nga popullsia shqiptare.<ref name="stat">[http://www.stat.gov.mk/Publikacii/knigaX.pdf Regjistrimi Kombëtar i Maqedonisë, 2002 (sipas etnitetit, gjinisë, përkatësisë fetare, dhe gjuhës)] {{mk}} {{en}}</ref>
 
===== Tabela e popullsisë (2002) ===== Ne Vitin 2002 fshati kishte 131 shtëpi, te gjitha Shqiptare
{| class="wikitable"
|-