Dallime mes rishikimeve të "Skënderbeu (roman historik)"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
vNo edit summary
vNo edit summary
Një roman historik i shkruar nga autori i mirënjohur Sabri Godo. Një roman ndryshe nga të tjerët, që tregon historinë e heroit tonë kombëtar. Një roman që përshkruan trimëritë e luftës 25-vjeçare kundër turqve, por edhe ndjenjat e tij, çfarë ai mendon, mënyrën e të dialoguarit me të afërmit, me ushtarët, me trimat shqiptarë, dashurinë e tij për Shqipërinë. Një roman që këtë figurë kaq të lartë kombëtare e afron më shumë me ne, e bën më njerëzore dhe më të afërt.
 
[[Kategoria:ProzëRomane shqipenga Sabri Godo]]
[[Kategoria:RomaneVepra shqiptarembi Skënderbeun]]
[[Kategoria:Historiografia e Skënderbeut]]
3.800

edits