Ndryshimi mes inspektimeve të "Beqir Valteri"

5 bytes removed ,  1 vit më parë
v
U kthyen ndryshimet e 95.180.246.202 (diskutimet) në versionin e fundit nga GrepfrutAroma.
(Viti i lindjes)
v (U kthyen ndryshimet e 95.180.246.202 (diskutimet) në versionin e fundit nga GrepfrutAroma.)
Etiketa: Rollback
'''Beqir Valteri''' ([[Vinjoll]],<ref name=":1">{{Cite book|title=Ballafaqime politike në Shqipëri (1897-1942): kujtime dhe vlerësime historike|last=Vllamasi|first=Sejfi|publisher=Neraida|year=2000|isbn=9789992771310|location=Tiranë|pages=358-359}}</ref> [[1892|1907]] - [[Tiranë]], [[14 prill]] [[1945]]) ishte atentatori i parë i [[Mbreti Zogu I|Ahmet Zogut]], përkrahës i [[Lëvizja e qershorit|Lëvizjes së Qershorit]], antizogist në mërgim, deputet gjatë [[Lufta e Dytë Botërore|Luftës së Dytë Botërore]] dhe anëtar i [[Partia Fashiste Shqiptare|Partisë Fashiste]]<ref>[[Kastriot Dervishi|Dervishi K]]., ''[http://www.explorerunivers.com/t7591-haki-stermilli-kryetari-enigmatik-i-sherbimit-sekret-shqiptar#53899 Haki Stërmilli, kryetari enigmatik i shërbimit sekret shqiptar]'' shkëputur nga vëllimi i historianit "[[Shërbimi sekret shqiptar 1922-1944]]" Tiranë 2007, 23 tetor 2014.</ref>.
 
== Biografia ==