Ndryshimi mes inspektimeve të "Misllodezhda"

105 bytes removed ,  2 vjet më parë
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
 
== Demografia ==
Fshati pati 131 shtëpi 751 banorë në vitin 2002,është i përbërë nga popullsia shqiptare.<ref name="stat">[http://www.stat.gov.mk/Publikacii/knigaX.pdf Regjistrimi Kombëtar i Maqedonisë, 2002 (sipas etnitetit, gjinisë, përkatësisë fetare, dhe gjuhës)] {{mk}} {{en}}</ref>
 
Shqiptar 751 100% | Maqedonas 0 0%
 
Tabela e popullsisë (2002)
 
Shqiptarë 751 100%|
Maqedonas 0 0%
Turq 0 0%
Vlleh 0 0%
Serb 0 0%
 
<!-- == Ekonomia == -->