Dallime mes rishikimeve të "Ariu"

29 bytes removed ,  2 vjet më parë
Lol
(Lol)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(Lol)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Anatomia e ariut polar ndryshon ngase ariu polar muskujt shtesë nuk i ka sikurse ariu i murrmë në shpinë por muskujt shtesë i kan në qafë. Këmbët e përparme i kanë të gjata dhe shumë të forta. Këmbët e përparme të tyre duken sikur të jenë drurë për lundrimin e anijeve dhe në mes të gishtërinjve kanë lëkur sikur bretkosat për të notuar më mirë.
 
Lol
== Shih edhe ==
* [[Ariu polar]]
 
== Lidhje të jashtme ==
Anonymous user