Ndryshimi mes inspektimeve të "Somalia"

61 bytes removed ,  1 vit më parë
v
U kthyen ndryshimet e Bilyan7777 (diskutimet) në versionin e fundit nga Cyrus noto3at bulaga.
v (U kthyen ndryshimet e Bilyan7777 (diskutimet) në versionin e fundit nga Cyrus noto3at bulaga.)
Etiketa: Rollback
 
Republika përfshin bregdetin e gadishullit somalez (Somali). Në veri gjenden rrafshnaltat dhe në jug rrafshet në nivel të bregdetit me pyje dhe savana.
 
[[Skeda:Somalia-706-export-700000.svg|thumb|400px|parapamje]]
Popullsia e Somalisë dominohet nga somalezët pas të cilëve vjen popullsia fshatare endacake që flet gjuhën e quajtur kushit. Për nga feja e popullsisë, dominon feja islame.
 
101

edits