Ndryshimi mes inspektimeve të "Francis Crick"

144 bytes added ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[[Figura:ADN_animation.gif|thumb|animacion nga acidi dezoksiribonuklear]]
 
'''Francis Harry Compton Crick''' lindi më [[8 qershor]] 1916 në [[Northampton]], [[Angli]] dhe vdiq më [[28 korrik]] 2004 në [[San Diego]],[[ USA]]). Ishte fizikan dhe biokimist anglez dhe së bashku me [[James Watson]] bëri-formoi strukturën molekulare të [[acideve dezoksiribonuklearë]] [[DNA]].
 
[[Category:Fizikanë anglezë]]
[[Category:Kimistë anglezë]]
[[Category:Lindje 1916]]
[[Category:Vdekje 2004]]
 
 
[[de:Francis Crick]]
936

edits