Ndryshimi mes inspektimeve të "Ludwig van Beethoven"

(U kthye versioni 1942804 i bërë nga 185.191.166.87 (diskutimet))
Etiketa: Undo
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
 
== Fëmijëria ==
Beethoven-i filloi hapat e parë të muzikës nën përkujdesjen edukative të babait të tij i cili ishte i varur nga alkooli dhe që besohet se e ka rrahur gjatë mësimeve. Talenti i tij ishte shfaqur mjaft herët dhe ai kishte mësuar aq sa për të interpretuar në moshën 7 vjeçare. Babai i tij, i cili gjithashtu ishte një muzikant, mundohej që Beethoven-in ta bënte një gjeni si Mozartin në moshën e tij fëmijërore.e vertete
 
== 1779 - 1799 ==
Anonymous user