Dallime mes rishikimeve të "Energjia"

3 bytes added ,  2 vjet më parë
→‎Thënie mbi energjinë: Rregullova gabimet
(→‎Energjia potenciale: Rregullova gabimet)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(→‎Thënie mbi energjinë: Rregullova gabimet)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
* "Energjia është e njëjtë me dëshirën dhe qëllimin." [[Sheril Adams]]
* "Energjia është një kënaqësi e amshueshme, dhe kush dëshiron, por nuk vepron, përhap murtajën." [[Uilliam Blejk]]
* "Synimet ju ndihmojnë qe te boheni sifteraskiftera or teitete. " [[Les BraunBraunn]].....
 
== Shiko edhe ==