Dallime mes rishikimeve të "Energjia"

131 bytes removed ,  2 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(→‎Mos Shikoni edhe: Shtova permbajtje)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
* "Energjia është një kënaqësi e amshueshme, dhe kush dëshiron, por nuk vepron, përhap murtajën." [[Uilliam Blejk]]
* "Synimet ju ndihmojnë qe te boheni skiftera or tete. " [[Les Braunn]].....
 
== Mos Shikoni edhe ==
* [[Puna]]
* [[Fuqia (fizikë)]]
* [[Entropia]]
* [[Termodinamika]]
* [[Eksergjia]]
* [[Energjia e lirë]]
 
== Lidhje të jashtme ==