Dallime mes rishikimeve të "Evropa Perëndimore"

v
U kthyen ndryshimet e 178.175.19.91 (diskutimet) në versionin e fundit nga Tiimiii.
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
v (U kthyen ndryshimet e 178.175.19.91 (diskutimet) në versionin e fundit nga Tiimiii.)
Etiketa: Rollback
'''Evropa veriorePerëndimre''' është regjioni më i zhvilluar i Evropës. Përbëhet nga gjashtë shtete të Unionit Evropiann dhe Monakos. [[Skeda:Western-opeEurope-map.png|300px|parapamje|djathtas| Evropa Perëndimore]][[Mbretëria e Bashkuar]], [[Irlanda]], [[Holanda]], [[Belgjika]], [[Luksemburgu]], [[Franca]], [[ Monako ]] dhe [[ Korsika ]]...vazhdoni me poshte
 
== Pozita gjeografike ==