Ndryshimi mes inspektimeve të "Përdoruesi:Nerofut/Nazism"

U kthye versioni 1944481 i bërë nga Cyrus noto3at bulaga (diskutimet): oops
v (U kthye versioni 1944478 i bërë nga Nerofut (diskutimet): rv-v)
Etiketa: Undo
(U kthye versioni 1944481 i bërë nga Cyrus noto3at bulaga (diskutimet): oops)
Etiketat: Zëvendësuar Undo
 
 
<br />
 
'''Socializmi Kombëtar''' ( {{Lang-de|Nationalsozialismus}} ), Zakonisht më i njohur si '''nazizmi''' ( / n ɑː t s i ɪ əm z, n æ t - / ), <ref name="Jones2003"> <cite class="citation book">[[Daniel Jones (phonetician)|Jones, Daniel]] (2003) [1917]. Roach, Peter; Hartman, James; Setter, Jane, eds. ''Fjalor i shqiptimit të shqiptimit'' . Cambridge University Press. [[International Standard Book Number|ISBN]] &nbsp; [[Special:BookSources/978-3-12-539683-8|978-3-12-539683-8]] .</cite> </ref> është [[ideologjia]] dhe praktikat lidhur me [[Partia Naziste|Partinë Naziste]] &#x2013; zyrtarisht Partisë së Punëtorëve gjermanë kombëtare socialiste '( ''Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei'' ose NSDAP) &#x2013; në [[Gjermania Naziste|Gjermaninë naziste]] , dhe të grupeve të tjera të ekstremit të djathtë me synime të ngjashme.
<nowiki>
[[Kategoria:Fjalë e shprehje gjermane]]
[[Kategoria:Webarchive template wayback links]]
[[Kategoria:Pages with unreviewed translations]]</nowiki>