Ndryshimi mes inspektimeve të "Mulatët"

No change in size ,  1 vit më parë
prmirsim
(prmirsim)
 
[[Skeda:Halle Berry - USS Kearsarge a.jpg|thumb|right|250px|Halle Berry]]
'''Mulatët''' Janë pasardhës të qiftefeve të përyierapërziera në mes të bardhëve dhe zezakëve.
Jetojnë kryesishtë në Angloamerikë dhe në Amerikën Latine, si dhe në disdisa apjesëpjesë të Afrikës. Më së shumti ka në SHBA
 
==shih edhe ==
Anonymous user